طراحی محوطه و روف گاردیننمونه پروژه ها

محوطه و روف گاردن

استفاده از فضای سبز در ساختمان و طراحی محوطه و روف گاردن

کاربرد فضای سبز در ساختمان های جدید محدود به حیاط و محوطه ویلا نیست در بناهای جدید، محوطه سازی در حیاط و پشت بام نیز صورت می گیرد که بسته به حجم سرسبزی و گیاهان مورد کاربرد و روش های اجرای بام سبز به صورت مفصل در بخش مربوطه توضیح داده خواهد شد. در طراحی محوطه سازی و طراحی فضای سبز تولید اکسیژن توسط فضای سبز طراحی شده و ایجاد نشاط و طراوت حاصل از گیاهان که به زنده کردن حس طبیعت در محیط زیست منجر می گردد و همچنین از منظر سلامت نیز به ساکنین کمک میکند از هدف های متعدد طراحی محوطه می بانشد.

طراحی محوطه ساختمان و فضای سبز

محوطه سازی ساختمان و گسترش فضای سبز در معماری بنا کمک به ایجاد فضای مفرح و دلنشین برای ساکنان، کاهش آلودگی های شهری، کمک به سلامت روانی جامعه، افزایش امید و میل نسبت به زندگی و.. می کند. زیباسازی ساختمان با ایجاد فضای سبز متناسب با ساختمان یا ویلا در حیاط، دیوارها، پشت بام (روف گاردن)، بام سبز و .. اجرا میشود.

مهمترین موارد در طراحی محوطه و روف گاردن

به طور کلی سایر موارد مهم در ایجاد بام سبز ساختمان، محوطه سازی و طراحی فضای سبز شامل:

طراحی و ساخت و اجرای المان ها یی نظیر آلاچیق، رواق، برکه، آبنما، استخر، کباب پز و.. که با توجه به شرایط ساختمان یا ویلا در چیدمان طراحی محوطه و فضای سبز ویلا یا ساختمان طبق اولویتی که در آتلیه پیش بینی شده در نظر گرفته می شوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا