اخبار معماریسبک زندگی مدرننمونه پروژه ها

طراحی مدرن کلاسیک

تفاوت طراحی نمای مدرن و نمای کلاسیک

در طراحی نمای ساختمان به سبک مدرن میتوان از متریال های زیادی استفاده کرد که بهترین متریال برای طراحی نمای مدرن شامل این موارد است : ترموود، اچ پی ال، کامپوزیت و دکوراتیو که به علت تنوع زیاد متریال می توانیم با ترکیب آن ها نمای زیبایی را ایجاد کنیم.

در طراحی نمای کلاسیک میتوان از متریالهایی مانند تراورتن استفاده کرد. تاج و سرستون های شکیل یکی از ویژگی های بارز این سبک دکوراسیون است که باعث می شود نمای کلاسیک شکیل تر از نمای مدرن دیده شود. به علت ریزه کاری های زیاد، طراحی نمای کلاسیک هزینه ی بالاتری نیز دارد ولی در نهایت ساختمانی با ابهت و شیک را می توانیم داشته باشیم.

نمای کلاسیک یا رومی یکی از دوست داشتنی ترین انواع نمای ساختمان محسوب می شود. گستره ی نما به وسعت دنیاست و می توان گفت در همه جای دنیا علاقمندان خاص خود را دارد. تقارن از مهمترین اصول طراحی نمای کلاسیک به حساب می آید. نمای کلاسیک از اصالت زیادی برخوردار است. تا جایی که در دنیای مدرن، کشورهایی مثل آمریکا ساختمان های اداری خود را به سبک کلاسیک می سازند.

مصالح متداول نمای کلاسیک

نمای کلاسیک بر اساس پوشش قسمت یا بخش زیادی از سنگهای آهکی نما سازی می شود. یکی از عوامل گسترش نمای کلاسیک ساختمان مسکونی در دسترس بودن معادن فراوان سنگ در نقاط مختلف کشور می باشد. از جمله مصالح مورد استفاده در نمای رومی جدید، سنگ تراورتن است. سنگ تراورتن دارای یه سری ویژگی هاست که تمایل به استفاده از آن بیشتر می شود از جمله:

  •  فرم پذیری آن که باعث سهولت در کار می شود.
  •  انطباق چسبندگی با مصالح زیرین آن که بسیار مناسب است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا